Jak zwiększyć komfort podróżowania na rowerze?

Rower tak w zasadzie nie należy do komfortowych środków transportu. Wszystko jest prostą, ale i udaną konstrukcją. Każdy rower może być jednak mniej lub bardziej komfortowy. Kupując rower powinniśmy właśnie zwrócić na to uwagę. Tak samo jak po przejażdżce samochodem możemy uznać, że jest on niezbyt komfortowy, to rower tym bardziej może nie być. Zwracamy uwagę głównie na kierownicę i siedzisko. Problem z siedzeniem jest bardzo popularny, ponieważ większość rowerów trafiających do sprzedaży, ma twarde siedzenia. Ponadto kierownica może być wykonana z takiego materiału, który nie będzie wygodnie leżał w dłoni. Wszystko tak naprawdę można zmienić, bo gdy naprawdę lubimy podróżować rowerem, to będzie nam zależeć na komforcie.

Odzież

Dość ważną kwestią przy podróżowaniu rowerem odegra odzież. Specjalna odzież rowerowa gwarantuje lepszą aerodynamikę, a przez to podróżowanie będzie dużo łatwiejsze. Przerzutki, które sprawiały nam problem będą odrobinę lżejsze, bo nie będzie aż takiego oporu powietrza. Warto zwrócić uwagę także na dobre obuwie. Jest specjalne obuwie produkowane z myślą o rowerach. Dużo łatwiej wtedy obraca się pedałami, ponieważ mamy stałe połączenie z nimi. Nie można zapomnieć o rękawiczkach. Można je zakupić chociażby w sklepie rowerowym: https://www.rowertour.com/c/401/rekawiczki. Rękawiczki powinny być przede wszystkim skórzane, bo takie są bardzo wytrzymałe. Chociaż w okresie letnim może nam być w nich zbyt gorąco. W każdym razie chodzi o zabezpieczenie dłoni przed zbyt dużym obtarciem.

rękawiczki znacznie poprawiają komfort podróżowania na rowerze (pixabay.com)

Dobry i sprawny rower

Komfort podróżowania na rowerze jest także związany z samym rowerem. Jeżeli będziemy poruszać się na starym, wysłużonym rowerze to możemy zapomnieć o komforcie. Sama odzież też nic nam nie da, gdy siodełko będzie wyjątkowo twarde. Do tego dochodzi stan kasety zębatkowej, łańcucha czy nawet hamulców. Najlepiej będzie zakupić po prostu nowy rower i o niego dbać. Dbałość o jego podzespoły będzie kluczem do utrzymania go w dobrym stanie na wiele lat. Kupując rower w dobrym sklepie, zawsze będziemy mogli sprawdzić jego możliwości. Można się przewieźć, sprawdzić hamulce, przerzutki i twardość siodełka. W ten sposób możemy nabyć dobrej jakości rower, na którym każda podróż czy wycieczka będzie wyjątkowo komfortowa.

About Katarzyna