Znajdź czas dla siebie

Po ciężkim tygodniu pracy każdy lubi poświęcić weekend na coś, co lubi. Dla niektórych będzie to wypad za miasto całą rodziną, obiad u rodziców czy wspólne kino. Dla innych przepis na idealną sobotę, to  babski wieczór z przyjaciółkami lub randka z chłopakiem.

Ale dlaczego tego typu przyjemności odkładamy na później? Dlaczego w ciągu tygodnia roboczego nie poświęcamy sobie więcej uwagi. Robimy wszystko dla innych- dla szefa, męża, chłopaka, dzieci czy przyjaciół- ale zapominamy o sobie.  Dlatego warto jest przez pół godziny dziennie być nieco bardziej egoistycznym. W końcu od naszego samopoczucia zależy to, jak układają się nasze relacje osobiste i w pracy.

Jak zrelaksować się w pół godziny?

basen (sxc.hu)

basen (sxc.hu)

Powiesz, że pół godziny, to niewiele czasu, aby zrobić coś konkretnego. Zwróć jednak uwagę, że przeglądanie stron internetowych zajmuje Ci tyle samo czasu. I niby robisz to dla siebie, ale czy naprawdę daje Ci to satysfakcję? Poświęć ten czas na coś przyjemniejszego.

Po pierwsze zapisz sobie co najbardziej lubisz robić, co chciałbyś zrobić i na co nie miałeś do tej pory czasu. Nie masz pomysłu? Pomogę Ci zacząć.

  1. Kąpiel z bąbelkami . Przygotuj sobie wannę gorącej wody i nie zapomnij o dużej ilości piany. Rozstaw pachnące świece japońskie i nalej kieliszek wina. Ten przyjemny relaks sprawi, że poczujesz się naprawdę wyjątkowo.
  2. Dobra książka. O ile lubisz czytać. Założę się, że robisz to zbyt rzadko. Wejdź pod koc, zaparz pyszną herbatę i zanurz się w lekturze.
  3. Aktywność fizyczna. Warto jest zmusić się do wysiłku, żeby po zakończonym treningu poczuć się naprawdę odprężonym. Intensywny ruch uwalnia endorfiny, dlatego poczujesz się o wiele lepiej po przebiegnięciu choćby 3 kilometrów.

About piotr

One thought on “Znajdź czas dla siebie

Comments are closed.