Zaplanuj wakacje już dziś

Spontaniczne wyjazdy na wakacje mają swój urok i pozostawiają niezapomniane wrażenia, nie mniej jednak zawsze warto zaplanować urlop z pewnym wyprzedzeniem. Daje to możliwość znalezienia najlepszej opcji, zaoszczędzenia pieniędzy i ułożenia dokładnego programy wyjazdu, tak by zobaczyć wszystko, co jest najbardziej atrakcyjne w danym kraju.


Gdzie pojechać?
Kilka miesięcy przed planowanym urlopem zdecydujmy gdzie najbardziej chcielibyśmy się wybrać. Warto zwrócić uwagę także na mało popularne turystycznie kraje, często okazuje się, że jest tam znacznie więcej do zobaczenia, a zawsze lepiej wypoczywa się w kraju który nie huczy od tysięcy turystów. Miejsce podróży dopasujmy do naszych celów. Jeśli planujemy tylko opalać się i pływać w morzu wybierzemy inny kraj, niż gdy jesteśmy rządni przygód, chcemy wybrać się na piesze wędrówki, wspinać się i zażyć nieco ryzyka.

bench-sea-sunny(sxc.hu)

bench-sea-sunny(sxc.hu)

Portugalski raj
Portugalia to nie tylko Lizbona i turystyczne kurorty, to także całe archipelagi wysp, jak na przykład cudowna Madera. Jej powierzchnia jest górzysta, co daje możliwość wspaniałych wędrówek górskich, a także bogata w piękną podzwrotnikową roślinność. Klimat jest również specyficzny, określany mianem ‘wiecznej wiosny”, temperatury zwykle nie przekraczają 23 stopni, nie spadają też poniżej 17. Jest to więc wymarzona aura dla osób takich jak ja, czyli uwielbiających piękną pogodę, ale nie potrafiących funkcjonować w upale. Ponad 2/3 powierzchni wyspy to obszar chroniony rezerwatem.

Gdy zdecydujemy się już, by wyjechać właśnie na tę wiosenną wyspę, z pewnością wypoczniemy jak nigdy dotąd. Wyjazd taki nie jest też bardzo kosztowny, głównym wydatkiem jest dojazd, samo utrzymanie nie należy do wyjątkowo drogie. Gdy wpiszemy w wyszukiwarce hasło: noclegi Madera, okaże się, że jest w czym wybierać i wcale nie musimy wydawać na ten wyjazd oszczędności życia. Zaplanujmy dokładnie co chcemy zobaczyć w Portugalii, przygotujmy tez specjalny sprzęt do pieszych wędrówek i koniecznie dobry aparat fotograficzny!

About piotr