Zakup pierwszego samochodu

Każdy świeżo upieczony kierowca staje przed ciężkim problemem, którym jest niewątpliwie zakup samochodu. Zazwyczaj budżet nie pozwala na jakiekolwiek szaleństwo z tego powodu, dlatego pierwszy samochód będzie raczej tani. Trzeba zdawać sobie sprawę, że za niską cenę to raczej nie dostaniemy zbyt nowego samochodu. Dlatego młodzież często kupuje stare, używane samochody, które mają sporą ilość usterek. Poza tym pierwszy samochód nie powinien być zbyt drogi, ponieważ to na nim będziemy uczyli się jeździć i ewentualne stłuczki nie będą dla nas tak bardzo bolesne.

Komisy samochodowe

Ciekawe jest to, że gdziekolwiek spojrzymy tam widzimy komisy samochodowe. Handlarze są praktycznie wszędzie i gromadzą duże ilości samochodów osobowych na własnych parkingach. Zawsze można jechać do takiego handlarza i obejrzeć samochód, ale nie jest to zbyt dobry pomysł. Handlarz zajmuje się profesjonalnie skupem i sprzedażą, przez co raczej nie powiadomi nas o wszystkich problemach związanych z samochodem. Dodatkowo będzie nas namawiał do zakupu, ponieważ to jego biznes.

Ogłoszenia od osób prywatnych

Dużo lepszą opcją będzie szukanie dobrego samochodu na portalach aukcyjnych. Przy zakupie od osoby prywatnej jest dużo większa szansa, że usłyszymy coś o usterkach w samochodzie. Wiadome, że nie każdy jest uczciwy, ale znajdą się i tacy ludzie. Warto wiedzieć, że usterki nie zawsze odciągają od zakupu. Czasem jest tak, że gdy ktoś zamierza kupić samochód, to woli usłyszeć szczere informacje na jego temat. W każdym razie kupując używany samochód raczej zawsze będzie on w jakiś sposób uszkodzony, dlatego trzeba się na to przygotować i odłożyć sporą sumę na naprawy.

About Sylwek