Wyjątkowe wakacje w Polsce?

Dla wielu z nas dobre wakacje to takie na drugim końcu świata- na tropikalnej wyspie lub niezwykłym historycznym mieście. Na takie wakacje wydamy większość oszczędności, zdobędziemy na nich co prawda wiele wspomnień i pewną wiedzę, ale czy wypoczniemy? Może przed podbijaniem odległych kontynentów poznać dobrze własny kraj… może okaże się że jest w stanie nas jeszcze zaskoczyć!

Prawie każdy dorosły Polak odwiedził podstawowe miejsca w kraju: morze, góry i Mazury, poza tym na pewno kilka większych miast: Warszawę, Kraków, Wrocław, bo to podstawa. Wtedy uznajemy „znam już Polskę, czas zwiedzać inne państwa” i o ile fundusze nam na to pozwalają zaczynamy podróże „w nieznane”. Większość nawet nie zastanowi się nad tym, że  zwiedzali Polskę jeszcze jako dzieci i nie byli do końca świadomi na co patrzą i co robią. Dlatego warto ponownie poznać własny kraj już jako dorośli ludzie. Dobrze też czasem poczytać nieco więcej o historii i odwiedzić niezbyt popularne, a jednak ważne miejsca, bo Polska to nie tylko Władysławowo i Zakopane.

domek letniskowy (sxc.hu)

domek letniskowy (sxc.hu)

Poza tym na wczasach w Polsce możemy zaszyć się w głuszy i naprawdę wypocząć, co więcej możemy to zrobić małym kosztem. Wystarczy wynająć domek letniskowy, wypożyczyć kajak, rower czy cokolwiek zapragniemy, a odpoczynek i regeneracja sił będzie gwarantowana. Takie wakacje to nie tylko oszczędność, ale też brak nerwów i konieczności planowania każdego szczegółu. Pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa, spontaniczne decyzje i nieco dziecięcej radości.

About piotr