Jak wybrać dobrą sofę?

Sofa to mebel wielozadaniowy, który ma nie tylko dobrze wyglądać w mieszkaniu, ale przede wszystkim wzorowo spełniać wszystkie swoje funkcje. Możemy na niej usiąść przed telewizorem albo podczas rodzinnego przyjęcia, a także uciąć sobie tam popołudniową drzemkę czy przenocować niezapowiedzianego gościa.

Funkcjonalność

Zatem na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając sofę do salonu albo do sypialni? Po pierwsze, musi być wygodna zarówno do siedzenia, jak i do spania. Zawsze może się zdarzyć sytuacja, kiedy będziemy zmuszeni się na niej położyć, zdrzemnąć, czy nawet spędzić całą noc. Z funkcjonalnością łączy się również wytrzymałość mebla. Jeśli chcemy się nim cieszyć przez lata, najlepiej jeśli zdecydujemy się na zakup sofy w sprawdzonym salonie lub u znanego producenta. Nawet jeśli będziemy zmuszeni przepłacić, z pewnością za kilka lat docenimy jakość wykonania i wytrzymałość materiału.

Estetyka

Bardzo ważne jest to, by współgrała z innymi meblami oraz koncepcją całego pomieszczenia. Nie powinniśmy się decydować na dużą sofę, jeśli mamy mały pokój, bo tylko niepotrzebnie zmniejszy jego powierzchnię. Z kolei jeżeli nasze pomieszczenie łączy w sobie różne style, najlepiej jeśli będzie możliwie uniwersalna. Uważajmy na kontrastowe kolory oraz wielobarwne wzory, stawiając na stonowane odcienie szarości, brązu, czerni i bieli. Jednocześnie zwróćmy uwagę na jej kształt, który również powinien być możliwie prosty, tak by przy zmianie wystroju pomieszczenia, wciąż dobrze się komponowała z resztą mebli.

Wpis powstał we współpracy z

About piotr