Wiecznie młodo

Dzisiaj nie musimy przejmować się procesem starzenia. Możemy go opóźniać na kilka różnych sposobów. Nie były one znane przez nasze babki i prababki, jednak jak się okazuje – ich naturalne i domowe sposoby wielokrotnie sprawdzały się wyśmienicie – zwłaszcza, jeśli ktoś miał dobre geny, które sprawiały, że starzeją się później.

Kiedyś wystarczyło, że kobieta się wyspała, była wypoczęta, zrobiła maseczkę z naturalnych produktów i raz na jakiś czas wyłożyła twarz plastrami ogórka. Nie było tyle chemii w jedzeniu, dużo osób miało własne warzywa i owoce, które były zawsze świeże i naturalne. Nie było elektroniki, nic nie kazało im spędzać dziesięciu godzin dziennie przy biurku. To wystarczało, by kobiety dłużej czuły się młode.
Dziś jesteśmy zabiegane, zmęczone. W powietrzu unoszą się spaliny, a na obiad jemy przesiąknięte chemią warzywa. Nie mamy czasu się wyspać, działa na nas promieniowanie komputerowe i telefonicznie, to wszystko sprawia, że mamy problemy ze zdrowiem, wyspaniem się, odpoczynkiem. Nie da się odpoczywać, kiedy coś ciągle świeci, wydaje dźwięki przychodzących powiadomień, maili i smsów. Nie jesteśmy w stanie odpocząć od ludzi, od pracy. Ciągle jesteśmy w pogotowiu, nasze ciało także.

Wiecznie młoda. /sxc.hu

Wiecznie młoda. /sxc.hu

Musimy się więc pogodzić, że pomimo, iż z całej siły chcemy wrócić do tego co było kiedyś, staramy się odżywiać zdrowo, kupować eko – produkty, robimy wszystko, abyśmy mieli czas na odpoczynek, jeździmy do Spa i kupujemy drogie kosmetyki. Staramy się jak możemy, ale tego się nie da zmieni. Czasów nie da się cofnąć.
Musimy więc się pogodzić z aktualną sytuacją. Na szczęście teraz jest jeszcze jedna możliwość, aby wyglądać i czuć się wiecznie młodo – operacje plastyczne. Nie trzeba zmieniać wiele – wystarczy zdecydować się na usuwanie zmarszczek. To tak niewiele, ale na pewno zmieni wygląd i sprawi, że starzenie się i zmęczenie skóry będzie mniej zauważalne. Należy poczytać o przykładowych zabiegach – https://www.medicover.pl/szpital/chirurgia-plastyczna/ – i podjąć dobrą decyzję.
Nadeszły takie czasy, rozwój świata ii technologii przynosi zarówno dużo zysków jak i strat. Musimy się z tym pogodzić i próbować sobie radzić w trudnych sytuacjach.

About piotr

Comments are closed.