Wakacje jak z amerykańskiego filmu

Wesoła rodzina pakuje samochód, zabiera ze sobą wielką przyczepę kempingową, bierze psa i wyrusza w wielką podróż na drugi koniec kontynentu. Po drodze spotykają niezwykłych ludzi i mają nieprawdopodobne przygody, na koniec szczęśliwie wracają do domu. Kto z nas nie widział takiego filmu? I kto nie chciał kiedyś pojechać na właśnie takie wakacje?

Polacy także lubią spędzać wakacje w przyczepie, może nie tak często jak mieszkańcy USA, ale ten model turystyki nie traci na popularności, głownie ze względu na bardzo niskie koszty i bardzo mocną mobilność. Kiedy znudzi nam się jedno miejsce, pogoda się zepsuje, chcemy szukać nowych przygód w innym miejscu. Pakujemy się z powrotem do samochodu i zabieramy swój domek na kółkach ze sobą. Warto przeżyć taką przygodę chociaż raz w życiu.

fishing-sea-nature-man(sxc.hu)

fishing-sea-nature-man(sxc.hu)

Modeli przyczep kempingowych jest cała masa: od prostych po luksusowe. Rzecz jasna- wszystko zależy od zawartości naszego portfela. Wynajęcie kempingu to koszt ok. 2-3 tys. zł za tydzień. Jednak przy jednorazowym zainwestowaniu większej sumy we własną przyczepę, albo kampera, możemy być pewni, że służyć nam będzie wiernie przez najbliższe lata.

Mimo wszystkim zaletom, turystyka kempingowa ma też swoje słabe strony. Przede wszystkim: wyposażenie takiej przyczepy zazwyczaj nie jest pełne, dlatego nie będziemy przygotowani na każda ewentualność. Natomiast jeśli decydujemy się na duży, pojemny kemping musimy wziąć pod uwagę fakt, że polskie prawo jazdy kategorii B nie pozwala na prowadzenie pojazdów powyżej 3,5 tony.

Z tych względów wiele osób porzuca tradycję podróżowania z przyczepą i przerzuca się na wynajem domków, wiele firm oferuje także domki letniskowe drewniane na sprzedaż.

About piotr