Trudny wybór: mieszkanie czy dom?

Młode małżeństw szukają miejsc, w których mogłyby zamieszkać oraz zbudować swój własny, rodzinny dom. Nie jest to zadanie łatwe, bo na rynku nieruchomości znaleźć możemy bardzo wiele rozwiązań – posiadają one szereg zalet, ale również wady. Nie możemy więc jednoznacznie określić, które rozwiązanie jest najważniejsze. Każdy będzie musiał dostosować to do swojego charakteru oraz do swoich oczekiwań. Niektóre osoby wolą spokój i wolą mieszkać z dala od ścisłego centrum miast. Są też tacy, którzy wolą przebywać w miejscu, gdzie coś się dzieje i nie ma szarego i spokojnego życia. Wybór odpowiedniej nieruchomości będzie zależny wyłącznie od nas i to my powinniśmy się przygotować do podjęcia właściwej decyzji. W przeciwnym razie może dojść do powstawania problemów, które związane są między innymi z niedostosowaniem zakupionego lokalu do naszych potrzeb. Są to duże wydatki więc nie możemy sobie pozwolić na „pomyłkę”.

Dom

Często wybierane są domy Warszawa Białołęka. Jest to rozwiązanie, które pozwala nam uzyskać dużą przestrzeń. Jest to więc idealna propozycja dla osób, które cenią sobie otwartość pomieszczeń, lubią mieć miejsce na rozstawienie swoich przedmiotów, chcą mieć wiele pokoi i łazienek. Wadą takiego rozwiązania jest to, że z reguły o wszystko będziemy musieli dbać sami. Nikt nie pomoże nam odśnieżyć podjazdu czy dachu. Będziemy musieli samodzielnie sprzątać oraz zajmować się chodnikiem. Na dodatek bardzo ważne jest, aby chociaż raz na kilka lat odnawiać swoją elewację, bo przez lata ona niszczeje i nie wygląda tak dobrze jak powinna. Mieszkanie w domu powoduje też problemy z dojazdami. Często znajdują się one w miejscu, które nie posiada dobrego połączenia autobusowego. A dodatek wszędzie jest daleko – do szkół, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, urzędów itd.

Własny dom prywatny to coś, o czym marzy wiele ludzi na świecie (sxc.hu)

Własny dom prywatny to coś, o czym marzy wiele ludzi na świecie (sxc.hu)

Mieszkanie

Mieszkania w blokach mogą być równie komfortowe co domy prywatne. Niemal zawsze są jednak mniejsze. Nie posiadają też kilku łazienek czy sypialni. TO powoduje, że przestrzeń do życia jest mocno ograniczona i po prostu nie mamy możliwości, aby coś z tym zrobić. Zaletą jest to, że reguły mamy blisko do sklepów oraz innych miejsc, które przydają się na co dzień. Koszty utrzymania z pewnością są niższe i dodatkowo nie przejmujemy się wszelkimi naprawami, odśnieżaniem itd. – wszystko jest na głowie spółdzielni mieszkaniowej, którą opłacamy z comiesięcznych składek.

About admin