Starsze konsole czy nowsze?

Starsze konsole to świetny pomysł jeżeli nie jesteśmy graczami, a chcemy załapać bakcyla i rozpocząć swoją przygodę z grami wideo. Na rynku mamy jeszcze bardzo wiele produktów, które są w dobrym stanie i można nabyć je w świetnej cenie. Dzięki temu nie musimy wydawać od razu kilku tysięcy złotych, aby móc w coś zagrać. Zamiast tego nasz budżet będzie mógł być szczuplejszy – na poziomie kilkuset złotych. Kupimy za to nie tylko samą konsolę, ale potrzebne kontrolery, jak również oryginalne gry, które są zainstalowane na dysku lub w postaci płyt. Będziemy mieli zagwarantowane kilkaset godzin wspaniałej rozrywki. Starsze gry wcale nie są gorsze od współczesnych. Różnica widoczna jest przede wszystkim po grafice, która może być już dość archaiczna. W przypadku osób, które nie grali na co dzień nie będą mieli porównania więc nie powinna być ona też specjalnie rażąca. Kupując konsolę z poprzedniej generacji będziemy w stanie znaleźć naprawdę sporo tytułów, które dalej wyglądają świetnie.

Konsole

Gry na Xbox 360 w większości nie zestarzały się tak bardzo. Szczególnie te, które zostały wydane najpóźniej – wiele z nich to prawdziwy majstersztyk pod względem technicznym, który jest w stanie wycisnąć największe możliwości z tego sprzętu. Porównajmy sobie pierwsze tytuły, które wyszły na tą konsolę oraz ostanie – jej możliwości przez ten czas wcale się nie zmieniły, ale skok jakościowy jest kolosalny. Tego samego możemy spodziewać się również po współczesnych urządzeniach – twórcy dopiero poznają ich architekturę i się uczą. Pełne możliwości będą mogły zostać wykorzystane dopiero za kilka lat. Wracając jednak do Xboxa i jej poprzedniej konsoli. Jest to produkt wyprodukowany przez firmę Microsoft, która znana jest większości osobom dzięki systemom operacyjnym Windows. Dzięki temu, że są one produkowane przez jedna firmę to możliwe jest przynajmniej częściowe wsparcie. Te gry, który wychodzą na komputery PC bardzo często są również dostępne na Xboxie – w ten sposób gracze mają większe możliwości, aby zagrać.

Konsola przenośna (sxc.hu)

Konsola przenośna (sxc.hu)

Kontrolery i platformy

Dodatkowo jesteśmy w stanie używać jednego kontrolera do obu tych platform. Jest to wygoda, bo nie musimy kupować dodatkowych sprzętów, a jesteśmy w stanie wykorzystać pada, który został dołączony do konsoli. Kolejną rzeczą, która jest ważna to same gry – są one znacznie tańsze niż te, które dostępne są na nowocześniejszych platformach. Bez większego problemu znajdziemy ludzi, którzy będą chcieli się zamieniać tytułami, co z kolei pozwoli nam zagrać w naprawdę wielką ilość gier i to tak naprawdę bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Będziemy mogli spędzić w ten sposób wiele pochmurnych dni czy zimowych wieczorów. Warto jest też wyposażyć się w Kinect – dzięki temu będziemy mogli grać w gry za pomocą swojego własnego ciała. Dzięki temu będziemy mogli ruszać się przed konsolą, a nie spędzać całe dnie w jednej tylko pozycji. Jest to świetna propozycja na imprezy i spotkania ze znajomymi.

About Robert