Służby ratunkowe i ich praca

Służby ratunkowe każdego dnia poświęcają się aby ratować życia innych i pomagać tym najbardziej potrzebującym. To bardzo odpowiedzialna i jednocześnie stresująca praca niezależnie od zawodu. Najbardziej odpowiedzialnym zawodem ze wszystkich jest straż. Strażacy każdego dnia otrzymują dużą ilość wezwań do różnego rodzaju wypadków i pożarów. Można powiedzieć, że często narażają własne życie aby pomóc komuś innemu i za to należy im się wieczny szacunek. Warto także wspomnieć o straży z ochotniczych jednostek straży pożarnej. Te jednostki nie otrzymują żadnego wynagrodzenia, a ekwiwalent za ich pracę najczęściej jest przeznaczany na wyposażenie dla jednostki. Ciekawostką może być fakt, że niektóre ochotnicze jednostki mają lepsze wyposażenie niż państwowe, właśnie ze względu na ekwiwalent.

Praca w policji

Obowiązki policji są bardzo szerokie. Policja zjawia się w każdym miejscu wypadku i zajmuje się ustalaniem szczegółów zdarzenia. Policja także zajmuje się przestępstwami, dochodzeniami oraz ruchem drogowym. Wszystko to wymaga ogromnego poświęcenia i odpowiedzialności, ponieważ każdy funkcjonariusz stoi murem za przepisami prawnymi i nie pozwoli nikomu ich złamać. Szczególnie stresująca praca pojawia się w wydziale narkotykowym, który przeciwdziała wszelkim grupom handlującym narkotykami. Obecnie każdy z wykształceniem średnim może próbować się zatrudnić w policji, ale nie jest to takie proste. Testy do policji są bardzo złożone i zdecydowana większość osób polega na etapie testów multiselect.

pogotowie ratunkowe (pixabay.com)

Pogotowie ratunkowe

Praca w pogotowiu ratunkowym także należy do wyjątkowo stresujących. Jako ratownik musimy być niesamowicie odporni na wszelkie niecodzienne widoki. Tak naprawdę otrzymując wezwanie nigdy do końca nie wiemy co zobaczymy na miejscu. Sama droga do celu jest bardzo niebezpieczna. Wystarczy spojrzeć w jakim tempie karetki pędzą do wypadków. Kierowca musi być wyjątkowo doświadczony i wcześniej przeszkolony do takiego prowadzenia pojazdu. Ponadto niektórzy kierowcy nie potrafią się zachować gdy widzą karetkę w lusterku, więc jako kierowca musimy myśleć nie tylko za siebie, a także za wszystkich innych uczestników ruchu drogowego i dodatkowo musimy potrafić przewidzieć niektóre sytuacje. Wszystko to składając całość tworzy bardzo niebezpieczną i stresującą pracę, której nie każdy może się podjąć.

About Wellen