Skuteczność adwokata w sądzie

Każdy człowiek może zostać postawiony w stan oskarżenia i odpowiadać przed sądem. Nie musimy być przy tym kryminalistami – wystarczy, że będziemy mieli wrogów, którzy źle nam będą życzyli. Mogą oskarżyć nas bezpodstawnie lub sfałszować zeznania i dowody. Tego rodzaju działania są szczególnie widoczne w przypadku osób biznesu. Są oni zagrożeniem dla innych działalności gospodarczych i dlatego eliminacja ich wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Takie sytuacje zdarzają się niestety zbyt często. Osoba niewinna zostaje oskarżona o popełnienie przestępstwa, a tymczasem osoby odpowiedzialne są na wolności i często nawet są oskarżycielami posiłkowymi w danej rozprawie. Jest to trochę komiczna sytuacja, która jednak nie powinna nas w żaden sposób śmieszyć. W przypadku, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji to powinniśmy od razu spotkać się z adwokatem, który pomoże nam przebrnąć przez tego rodzaju sytuacje. Korzystanie z jego usług nie jest wymagane, ale na pewno bardzo się przydaje i zwiększa to wielokrotnie nasze możliwości obrony.

Rozprawa sądowa

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest, aby taki adwokat Gniezno nie był przydzielony z urzędu, ale żeby był wybrany przez nas. Jego skuteczność będzie znacząco większa – wynika to przede wszystkim z możliwości skoncentrowania się na tylko jednej sprawie w tym czasie. Będzie mógł zapoznać się dogłębnie ze wszystkimi dokumentami, materiałami dowodowymi oraz zeznaniami świadków. W przypadku, gdy przydzielony zostaje nam pełnomocnik z urzędu to często jest odpowiedzialny za kilka spraw w jednym czasie. Nie jest w stanie skupić się na swoim zadaniu w takim stopniu jak byłoby to wymagane. Jest to oczywiście lepsza ewentualność niż całkowite zrezygnowanie z obrony, ale jeżeli mamy wybór to powinniśmy postarać się o reprezentację przez osobę, która ma dobrą opinię w środowisku i wiele rozpraw ma wygranych.

Prawo zawsze musi być sprawiedliwe i bezstronne (sxc.hu)

Prawo zawsze musi być sprawiedliwe i bezstronne (sxc.hu)

Sprawa w toku

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest, aby być szczerym wobec adwokata. Nawet jeżeli mamy coś na sumieniu. Jest on objęty tajemnicą zawodową i nie może zdradzać tych rzeczy, które mu przekazaliśmy. Jest to niezwykle ważne, bo dzięki naszym zeznaniom będzie mógł przewidzieć możliwe ruchy prokuratora. W przeciwnym razie może okazać się, że zostanie całkowicie zaskoczony i nie będzie w stanie w tak krótkim czasie podjąć odpowiedniej obrony. Skończy się to dla nas tragicznie, ponieważ najprawdopodobniej zostaniemy uznani za winnych zarzuconym nam czynom.

About Janusz