Siedzący tryb życia kontra aktywny wypoczynek

Zdajecie sobie sprawę z tego, że statystycznie, prawie każdy z nas w pozycji siedzącej spędza około 10 lat? To naprawdę dużo! Nie mówiąc już o tym, że nie mamy ochotę na wykonywanie ćwiczeń fizycznych i najbardziej popularną wymówką jest brak czasu lub brak sił. Paradoksalnie, właśnie wysiłek fizyczny sprawia, że mamy o wiele więcej siły i chęci do ćwiczeń.

Nie da się jednak ukryć, że dzisiejszych czasach prowadzimy głównie siedzący tryb życia. Głównie dlatego, że większość prac, które wykonujemy, i w których spędzamy minimum osiem godzin dziennie zmusza nas do takiej pozycji. Nawet kiedy wracamy do domu wielokrotnie zamiast zająć się czymś innym, bardziej pożytecznym lub wykonać minimum wysiłku fizycznego – po prostu siedzimy przed komputerem lub telewizją.

Aktywność fizyczna jest bardzo potrzebna i przydatna. Wiadomo to wszem i wobec. Badania udowodniły, że wysiłek fizyczny sprawia nam przyjemność, wywołuje spore dawki adrenaliny, która pobudza nasze organy i wywołuje dużo radości i uśmiechu. Sprawia, że chce nam się żyć i mamy o wiele więcej energii do działania.

Wygodny fotel to podstawa. /sxc.hu

Wygodny fotel to podstawa. /sxc.hu

Nie każdy ma jednak tę energię, żeby zacząć ćwiczyć i działać, żeby zmobilizować się do codziennego treningu. Ba, żeby zmusić się chociaż do godzinki ruchu fizycznego w ciągu dnia.

Konieczne jest więc takie urządzenie domu lub biura, aby wspierać zdrowe nawyki. https://www.officego.pl/ pomaga znaleźć biuro, które pozwoli pracownikom czuć się dobrze.

Faktem jest jednak, że z pozycji siedzącej szybko nie zrezygnujemy. Jest to naprawdę trudne, zważywszy na fakt ile czynności dzienni wykonujemy w pozycji siedzącej: jemy, czytamy, pracujemy, oglądamy telewizję, korzystamy z komputera, pijemy kawę, spędzamy czas z przyjaciółmi podczas rozmowy.

Należy więc zadbać o jak najbardziej wygodne i sprzyjające dla naszego ciała fotele, krzesła czy też kanapy. Dobre projekty sprawią, że ciało jest ułożone w bardzo dobrej pozycji. Ciało wtedy odpoczywa, relaksuje się i nie wywołuje niepotrzebnych skrzywień.

Dzięki takim fotelom możemy zadbać o wypoczynek dla ciała w pozycji siedzącej. Możemy też wyeliminować zbędne bóle, które może ewentualnie wywoływać prowadzony siedzący tryb życia.

About piotr