Remont pokoju dziecka

W życiu przychodzi taki czas że nasz syn lub córka dojrzewają i ich dotychczasowe pokoje nie pasują w żaden sposób do ich hobby czy upodobań. Dzieci dojrzewają tak szybko, że rodzice zapominają o takich właśnie istotnych sprawach jak remont. Remont takiego pokoju będzie przebiegał bardzo podobnie do każdego innego remontu. Jednak ten musi zostać wykonany z wyjątkową dbałością o szczegóły i bezpieczeństwo. Trzeba wziąć dodatkowo pod uwagę zdanie naszego dziecka, bo to ono już będzie decydowało co ma się w tym pokoju znaleźć. Można się tylko pocieszać myślą, że nie wymyśli nic szalonego. Zazwyczaj jednak kończy się to na szczególnym ozdabianiu ścian poprzez fototapety czy naklejki.

Jak powinien przebiegać remont?

Remont powinien zacząć się od pozbycia się starych i niepotrzebnych już rzeczy. Zanim zaczniemy pracę to powinniśmy także wynieść dotychczasowe meble, które prawdopodobnie nie wrócą z powrotem do pokoju. Dopiero po tych czynnościach możemy wziąć się do pracy. Warto pamiętać o zachowaniu względnego porządku, a dokładniej uporządkowaniu wszystkich narzędzi. To da nam szybki dostęp do nich podczas prac i cały remont będzie przebiegał dużo sprawniej. Zaczyna się standardowo od malowania ścian i sufitu. Tą czynność trzeba powtórzyć kilkukrotnie, aby farba była wystarczająco trwała. Dobrym pomysłem będzie zakupienie specjalnych farb, które można później myć wodą, bo dzieci jak to dzieci lubią szaleć. Nie będzie niczym dziwnym, że już po miesiącu ściany będą brudne, a zwłaszcza gdy będzie to pokój dziecka.

pokój dziecka (pixabay.com)

Nowe wyposażenie

Dorastający syn czy córka potrzebują także nowego umeblowania. Do wyposażenia pokoju na pewno musi dołączyć biurko. Okres szkolny wręcz wymaga idealnego miejsca do nauki. Przy wyborze biurka warto sugerować się obecnymi normami i dokupić do tego odpowiedni fotel. Biurko także musi być wystarczająco duże by pomieścić dodatkowo komputer. Umeblowanie także ulegnie zmianie i z nowości na pewno powinny pojawić się meble rtv MebleHubertus. To niezbędna część umeblowania, gdy chcemy zamieścić tam jakikolwiek sprzęt rtv. Takie półki pozwalają na umieszczenie całkiem sporego i płaskiego telewizora. Dodatkowo pod spodem można zamieścić takie urządzenia jak dekoder telewizji cyfrowej czy chociażby konsolę do gier. W tym wieku pojawia się już chęć do gier na konsoli, więc meble rtv będą całkiem trafionym wyborem.

About Sylwek