Problemy z samocjodami zimową porą

Samochody choć są bardzo przydatne na co dzień to mogą powodować całkiem spore problemy na co dzień. Przede wszystkim podczas zimy, gdy warunki na drogach są o wiele gorsze niż normalnie i prowadzenie samochodu staje się realnym zagrożeniem. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby nie spowodować wypadku to musimy jechać naprawdę bardzo powoli i zachowywać uwagę na każdym kroku. Dzięki temu będziemy w stanie zachować lepszą kontrolę nad własnym pojazdem. Nie pomoże nam to jednak we wszystkich problemach, które spotkają nas w tym okresie. Dużym kłopotem są takie rzeczy jak konieczność odśnieżania pojazdu po nocy. Rankiem może się okazać, że jest on całkiem zasypany. Usunięcie pokrywy śnieżnej może trwać naprawdę całkiem długo, a z reguły śpieszy nam się, abyśmy byli w stanie dojechać do pracy lub innego miejsca. Musimy wstawać wcześniej, aby mieć szansę na przygotowanie samochodu do jazdy.

Problemy w zimie

Jeżeli temperatura powietrza spada do ujemnych wartości to możemy się spotkać z problemem, że nasza szyba będzie zamarznięta. Poradzenie sobie z takim problemem jest bardzo trudne i może być nawet niemożliwe bez użycia odpowiednich narzędzi. Będziemy musieli więc czekać aż samochód się zagrzeje i samoczynnie odmrozi się szyba – to dodatkowe minuty, które musimy poświęcić ze swojego snu. Dlatego zima jest porą roku, która najbardziej przeszkadza wszystkim kierowcom. Oczywiście lepiej mają te osoby, które mieszkają w domach prywatnych i mają swój własny garaż. Wtedy nie muszą się przejmować tym, że będą występowały problemy z odśnieżaniem pojazdu z samego rana – odśnieżanie ich jednak nie ominie, ponieważ jeżeli zaparkują pojazd na publicznych parkingach to i tak może wtedy padać śnieg. O wiele lepiej jest jednak odśnieżać pojazd, gdy jest już zupełnie jasno, niż zaraz po nocy, gdy jeszcze słońce nie zdążyło wzejść.

Samochody (sxc.hu)

Samochody (sxc.hu)

Akumulatory

Jest jeszcze jeden poważny problem, który związany jest z niską temperaturą. Mowa w szczególności o akumulatorach – są one nieodporne na zimo i może to powodować naprawdę ogromne problemy z odpaleniem samochodu. Najczęściej zdarza się tak, że się rozładowują i nie będziemy w stanie uruchomić pojazdu. Może się zdążyć, że kompletnie padną i niemożliwe będzie ich ponowne naładowanie. W takich sytuacjach o wiele lepiej jest zaopatrzyć się w akumulatory żelowe, które są o wiele bardziej żywotne i są w stanie wytrzymać nawet przez 15 lat – w stosunku do zwykłych jest to nawet 3 krotnie dłuższy czas ich eksploatacji.

About Katarzyna

Comments are closed.