Problemy opieki nad zwierzętami

Opiekowanie się zwierzętami jest niezwykle trudnym zdaniem. Większości osób wydaje się, że nie jest to nic ciężkiego, ale życie potrafi zweryfikować taką tezę. Wiele osób, które początkowo przygarnęły do siebie psa oddają je do schronisk po pewnym czasie. Dlaczego tak się dzieje? Wiele osób po prostu nie wie na co się pisze przygarniając zwierzę do siebie. Jest to naprawdę duża odpowiedzialność, która czasem może powodować pewne ograniczenia, o których wcześniej nie wiemy. Szczególnie jeżeli prowadzimy dość intensywne życie i okazuje się, że przez psa nie możemy być spontaniczni, bo musimy planować jego wyjścia na spacer, nie możemy zostawiać go długo samego itd. Jest to więc całkiem spory problem, z którym nie da się w sensowny sposób poradzić. Oczywiście jeżeli możemy oddać psa pod opiekę innych osób np. kogoś z rodziny to nie będziemy mieli większych problemów. Jednak nie wszyscy mieszkają tak blisko siebie, aby móc tak po prostu podrzucić zwierzaka do opieki.

Opieka nad psem

To wszystko powoduje, że niekiedy naprawdę trudno jest się nim zajmować, bo tak naprawdę musimy narzucać na siebie pewne ograniczenia. Osoby mieszkające w domach prywatnych mają pod tym względem zdecydowanie lepiej, ponieważ mogą wykorzystać ogród np. do tego, aby pies mógł dłużej przebywać sam – problem z wychodzeniem na spacer jest wtedy częściowo rozwiązanych, ponieważ pies będzie mógł się załatwić w ogrodzie. Problemem jest to, że wiele psów szczeka wtedy na przechodniów, co może być problematyczne. Dlatego tak często stosowany jest łańcuch na psa, którym przywiązuje się go, aby mógł biegać tylko na ograniczonej powierzchni. Dzięki temu nie stanowi takiego zagrożenia dla ludzi, którzy przechodzą obok naszego dom, ale również spełnia swoje zadnie, czyli obrona domu przez złodziejami.

Psy mogą być całkiem sporym ograniczeniem (sxc.hu)

Psy mogą być całkiem sporym ograniczeniem (sxc.hu)

Problemy z psami

Utrzymanie psów nie powinno być szczególnym problemem. Jeżeli nie mamy psa dużej rasy to jego wyżywienie też nie jest specjalnie kosztowne. Większość rzeczy, które mu będziemy dawać będzie pochodziło z resztek potraw, których domownicy nie zdołali dojeść. Dlatego będzie można ograniczyć wydatki na karmy i to w dość dużym stopniu. Naturalnie największe koszty będziemy ponosili na samym początku, czyli wtedy gdy będziemy musieli kupić całe wyposażenie dla zwierzaka, czyli smycze, kagańce, miski itd. Później nie będzie to dla nas wielkim wydatkiem i każdy poradzi sobie pod względem finansowym z utrzymaniem psa.

About admin

Comments are closed.