masaż pleców

Jak poradzić sobie z bólem pleców?

Codzienne siedzenie w biurze i brak ruchu źle wpływają na nasz kręgosłup. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób boryka się z bólem pleców.

Popularne metody leczenia bólu pleców

Najczęściej, gdy pojawia się ból pleców, sięgamy po leki przeciwbólowe. Są one dostępne nie tylko w formie tabletek, ale również jako maści. Niemalże każdy sklep medyczny oferuje szeroką gamę produktów i sprzętów, które mogą pomóc w bardziej zaawansowanych przypadkach. Gdy ból pleców utrzymuje się przez długi czas, warto zwrócić się o pomoc do fizjoterapeuty. Musisz jednak pamiętać o tym, że pojedyncze wizyty nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będziesz dodatkowo ćwiczył w domu. Dobrym rozwiązaniem może być również udanie się do lekarza specjalisty z prośbą o poradę. Jednak tak naprawdę nie ma nic istotniejszego, niż codzienna profilaktyka. dysplazja stawu biodrowego u kota leczenie

Domowe sposoby na ból pleców

Jednym z domowych sposobów na ból kręgosłupa są gorące kąpiele. Ciepło działa nie tylko przeciwbólowo, ale również przeciwzapalnie. Najlepiej będzie, jeśli dosypiesz do wody sól do kąpieli bądź dolejesz olejek eteryczny. Po takiej kąpieli najlepiej pomoże Ci zdrowy długi sen w pozycji na wznak. Pozwoli on odciążyć kręgosłup. Pozytywny wpływ na kręgosłup mają również gorące okłady, które można w bardzo prosty sposób wykonać za pomocą folii spożywczej i materiału. Poza ciepłem, również zimno przynosi ukojenie w bólu pleców. Możesz zatem wykonywać zimne kompresy z chłodnej wody lub kostek lodu. Z pewnością przynajmniej na jakiś czas pozwolą Ci one zapomnieć o doskwierającym bólu.

About piotr