Popularność wyjazdów firmowych

W dzisiejszych czasach albo pracy się nie ma, albo ma się dobrą pracę. Wiele młodych ludzi narzeka na bezrobocie, ale równie często słyszę głosy od młodych, że wcale nie narzekają. Duże korporacje jak i małe, kameralne firmy oferują korzystne warunki finansowe, ale nie tylko.

Dziś praca to nie tylko zarabianie pieniędzy. Kadra dobierana jest nie tylko pod względem umiejętności, doświadczenia i skończonych studiów, ale także pod względem charakteru. Chodzi o to, by zespół był zróżnicowany, ale jednocześnie zgrany.  Dlatego też szefom, a przynajmniej tym, którzy idą z duchem czasu i nie chcą zostać w tyle, zależy na integracji personelu.

Integracja w firmie

integracjaAle po co właściwie te integracje? Przecież to tylko wydawanie pieniędzy. Cóż, dzisiaj młodzi ludzie mają większe wymagania co do miejsca pracy. Tak, owszem, „wymagania”, bo skończyły się czasy, gdy tylko szef mógł wymagać, a pracownik powinien z podkulonym ogonem wykonywać swoje obowiązki, nawet gdy był wyzyskiwany. Dzisiaj, żeby utrzymać przy sobie dobrego pracownika, należy zapewnić mu godne warunki pracy. Między innymi liczy się właśnie przyjazna atmosfera. Częste imprezy i wyjścia integracyjne, a także ciekawe eventy w czasie pracy scalają grupę ze sobą, a także poszczególne osoby z miejscem pracy. Wyjazdy firmowe pozwalają poznać się od innej strony, znaleźć wspólne zainteresowania. Pojawiają się inne tematy do rozmów, poza pracą, nawiązują się przyjaźnie. Dzięki temu, w czasie pracy atmosfera jest miła i zabawna, więc aż się chce przychodzić do pracy! Nieraz zgrana ekipa zatrzymuje pracownika w firmie, nawet jeśli zarobki nie do końca odpowiadają jego oczekiwaniom.

 

About piotr