Nowoczesne gadżety oferujące nowe możliwości

Co jakiś czas technologia daje o sobie znać w postaci stworzenia nowych gadżetów. To niesie ze sobą zawsze niemały przełom, który początkuje nowe trendy. Jednym z takich przełomów mogło być powstanie smartfonów, które na zawsze zmieniły postrzeganie telefonów komórkowych. Jeszcze całkiem niedawno telefon dotykowy był tylko w wyobraźni młodszego pokolenia, a teraz jest to codziennością. Innym przełomem były również tablety, które po części odciągnęły klientów laptopów ze względu na swoją funkcjonalność i łatwość obsługi. Przez to czasem strach pomyśleć, co nowego pojawi się w najbliższej przyszłości.

Drony

Jakiś czas temu w sprzedaży zaczęły pojawiać się drony. Z początku wszystko wskazywało na to, że będzie to produkt przeznaczony tylko do celów rozrywkowych. W zasadzie to istniały już miniaturowe samochody, helikoptery i nic nie wskazywało że drony będą miały całkiem inne zastosowanie. Odkąd zaczęto montować na nich kamery okazało się że można za ich pomocą tworzyć całkiem ciekawe ujęcia z powietrza. Dron jest całkiem małym urządzeniem, przez co można nim poruszać się nawet po fabrykach i innych zabudowanych przestrzeniach. Z czasem urządzenia zaczęły być ulepszane i obecnie wykorzystują je nawet profesjonalne firmy oferujące zdjęcia lotnicze. Drony zaczęły być stosowane przy profesjonalnych nagraniach, głównie przez amatorów. Jednak warto wiedzieć, że nagrania, które powstają przy użyciu tych urządzeń naprawdę robią wrażenie.

dron (pixabay.com)

Okulary VR

Okulary wirtualnej rzeczywistości pierwszy raz pojawiły się kilka lat temu. Z początku był to także niedoskonały projekt, ale pokazał że stworzenie czegoś takiego jest już możliwe. Obecnie wielu producentów oferuje tego rodzaju okulary. Sprawdza się to przeciętnie. Wszystko zależy od producenta i jakości wykonania. Lepszej jakości okulary zapewniają naprawdę ciekawe wrażenia w rozgrywce. Powstały nawet już gry, które są przystosowane do tego rodzaju rozgrywki. Gry przy użyciu takich okularów sprawiają wrażenie bardzo realistycznych, czasem aż za bardzo. To co widzimy jest realnie odbierane przez nasz mózg, co powoduje realne odczucia strachu i przestrzeni. To drugie jest szczególnym problemem, ponieważ nie można stać podczas gry bo grozi to upadkiem. Kolejnym minusem są efekty uboczne w postaci bólu i zawrotów głowy spowodowanych właśnie przez oszukiwanie mózgu wyświetlanym obrazem.

About Robert