Na co zwrócić uwagę przy kupnie auta używanego?

Kupno auta używanego to niejednokrotnie duży powód do ekscytacji, ale nie sposób nie wspomnieć również o tym, że często jest to też sytuacja, która powoduje całkiem sporo problemów. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że auta używane mogą być czasami dosyć mocno wysłużone, przez co po zakupie danego egzemplarza może okazać się tak, że będziemy musieli wydać spore ilości pieniędzy na naprawdę ukrytych usterek i awarii.

Ktoś do pomocy

Z tego właśnie powodu zanim zdecydujemy się zakupić dane auto, warto dokonać dokładnych jego oględzin. W wielu przypadkach warto zabrać ze sobą na takie oględziny kogoś, kto zna się na mechanice samochodowej, ponieważ taka osoba będzie w stanie wykryć wiele nieprawidłowości. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia jazdy próbnej, bowiem w jej przypadku będziemy mogli sprawdzić, jak auto sprawuje się na drodze w praktyce. To właśnie wtedy będziemy mogli wyczuć, czy działa ono tak jak powinno, co pozwoli nam łatwiej podjąć decyzję o jego ewentualnym zakupie.

Warto wykonać jazdę próbną (sxc.hu)

Warto wykonać jazdę próbną (sxc.hu)

Historia auta

W naszym kraju często mamy do czynienia również z przekręcaniem liczników. Może to oznaczać, że auto mające przejechane na liczniku 200 tysięcy kilometrów, w rzeczywistości mogło przejechać nawet trzy razy tyle. Dobrze jest więc szukać aut z pełną książką serwisową, w której zawarte będą wszelkie informacje dotyczące historii danego auta. Czasami warto nawet poszukać auta nieco dłużej, ale mieć pewność że kupowany przez nas egzemplarz jest w najlepszym możliwym stanie.

About Robert