Gdzie można udać się na wycieczkę rowerową?

Każdy kto tylko lubi jeździć na rowerze, to czasem planuje dłuższy wyjazd. Jeżdżenie ciągle po tej samej okolicy wiąże się z monotonnością, a na dłuższą metę staje się po prostu nudne. Wiadomo, że rower to doskonała forma treningu, która nie tylko dba o naszą sylwetkę, ale także o kondycję i sprawność fizyczną. Ważne jest także aby mieć z kim jeździć, bo samotny trening należy także do nudnych. Dlatego właśnie warto raz na jakiś czas zaplanować wycieczkę rowerową i zabrać ze sobą najbliższych znajomych czy chociażby kogoś z rodziny. Sama wycieczka wcale nie musi być aż taka długa, ale warto uwzględnić najpierw przejazd samochodem do pewnego miejsca. Obecnie można zabrać nawet cztery rowery ze sobą za pomocą bagażnika samochodowego.

Nad wodę

Wycieczka rowerowa zawsze powinna mieć jakiś sensowny cel. Ciągłe jeżdżenie doprowadzi do strasznego zmęczenia i na dobrą sprawę, nie damy radę ciągle jeździć. Dlatego dobrym pomysłem będzie zaplanowanie wycieczki tak, aby miejscem docelowym był jakiś akwen wodny. To pozwoli po długiej drodze odpocząć i ochłodzić się w wodzie. Do tego zawsze możemy położyć się na kocu i odpocząć na rozgrzanym piasku. Polska jest takim krajem, że praktycznie w każdej okolicy znajduje się jakiś zbiornik wodny, który nadaje się do kąpieli. Ważne jest aby pamiętać o pozostawionych rowerach i najlepiej przypiąć je chociażby do drzewa. Takie miejsca są bardzo idealnym miejscem dla złodziejów, więc zawsze musimy uważać na swoje rzeczy.

wycieczka rowerowa (pixabay.com)

O czym należy pamiętać?

Wycieczka rowerowa wiąże się z kilkoma ważnymi aspektami. Najważniejsze będzie wyposażenie oraz stan techniczny naszych rowerów. Ze sobą musimy zabrać duże zapasy wody, a jeżeli jest to letni dzień, to musimy wziąć ze sobą co najmniej dwa litry wody. Oprócz t ego warto zabrać ze sobą chociażby pompkę do opon, bo nigdy nie wiadomo co nas czeka po drodze. Stan techniczny roweru jest również ważny, a szczególnie trzeba zwrócić uwagę na przerzutki rowerowe RowerTour.com. Zarówno przerzutki jak i kaseta po jakimś czasie mogą ulec awarii, a gdy nie jeździliśmy dość długo na rowerze, lub zaczął się dopiero sezon, to warto sprawdzić jego stan. Trudno będzie jechać rowerem, którego stan nie pozwala na dłuższą podróż.

About Kinga