Moda na Amazonię

Moda na Amazonię

Amazonia kojarzy się z dzikością, bezkresem zieleni, rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt, których nie można spotkać nigdzie indziej na świecie. Niektórych odstrasza jej dzikość, a inni, wręcz przeciwnie, marzą o tym, żeby tam wyjechać. Amazonia to jednak bardzo specyficzne miejsce, w które nie każdy może sobie ot tak pojechać. To kierunek dla wytrwałych, którzy nie boją się nowych wyzwań, codziennych deszczy, wilgoci i dzikich zwierząt, na które można się natknąć na każdym kroku.

Co może nas czekać w Amazonii?

Taka oryginalna wycieczka do amazonii to przyjemność, ale też i wiele niebezpieczeństw, które czyhają na nas zza każdego drzewa – warto mieć tego świadomość.

  • Nie podróżuj sam! Najlepiej będzie wziąć ze sobą doświadczonego podróżnika, który ma za sobą wiele wypraw po lasach Amazonii. Jeżeli nie chce decydować się na podróżnika, weź ze sobą kompana, będzie wam raźniej w przypadku niebezpieczeństwa lub kiedy zabłądzicie.
  • Używaj kompasu, wyznaczaj kierunku, obserwuj narośle na drzewach. To wszystko pomoże ci w przypadku, kiedy zabłądzisz. Trzeba być bardzo czujnym, bo lasy Amazonii potrafią być bezwzględne dla nieuważnych turystów.
  • Uważaj na rośliny i zwierzęta. Miej się na baczności, nie hałasuj i nie strasz zwierząt. Najlepiej w ogóle unikaj z nimi jakiegokolwiek kontaktu. Patrz pod nogi czy nie krąży wokół ciebie śmiercionośny wąż albo tarantula. Nie powinieneś też jeść żadnych roślin i owoców – mogą być śmiertelnie trujące i zabijać w przeciągu paru sekund. Przed jedzeniem porządnie umyj ręce, tak, aby nie pozostały na nich żadne pozostałości i elementy amazońskich roślin.

Źródła:

http://karp-slesin.com.pl/advert/garnitury-koszule-szyte-miare-sartorialgroup-com/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Garnitur

natura

natura

About piotr