Mobbing w pracy – o tym się nie mówi

Obecnie bardzo ciężko jest znaleźć dobrze płatną pracę. Większość firm wykorzystuje swoich pracowników tak, jak to tylko możliwe. Praca minimalną płacę jest na porządku dziennym i nikt nie robi nic, aby to się zmieniło. W każdym razie o ile praca jest całkiem przyjemna to przecież nie można narzekać. Gorzej to wygląda w firmach, gdzie pracuje się za najniższą stawkę a zarząd dodatkowo pomiata pracownikami wykorzystując ich do prac nie związanych z zawodem. Taka właśnie jest już szara rzeczywistość w pracy i trzeba się przed tym bronić. W niektórych firmach i korporacjach zdarza się także zjawisko mobbingu wśród pracowników i przełożonych. To bardzo negatywnie wpływa na psychikę i może doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji.

Czym jest mobbing?

W każdej pracy obecne są nerwy. Trzeba wywiązać się z powierzonych tam obowiązków, przez co może to być lekko stresujące. Jednak w niektórych firmach pojawia się zjawisko mobbingu, czyli złośliwego nękania pracownika poprzez ubliżanie mu, czy poniżanie na oczach innych. Każdy, kto doświadczył takich zachowań doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo czuje się poniżony. Co ciekawe takie zachowania wcale nie muszą wypływać z inicjatywy szefostwa czy kogoś wyższego rangą. Zdarza się, że robią to pracownicy, którzy pracują w naszym najbliższym otoczeniu. Warto wiedzieć, że takie zachowanie jest niedozwolone. Każdy kto zostanie poszkodowany przez właśnie taki mobbing może ubiegać się o odszkodowanie lub ukaranie pracodawcy.

pomoc prawnika (pixabay.com)

Jak walczyć z mobbingiem?

Jako pracownik nie mamy zbyt dużego pola do popisu. Jeżeli winowajcą jest współpracownik, który nas ciągle nęka to trzeba udać się do szefostwa i zgłosić problem. Przy dobrych wiatrach można rozwiązać problem już na tym szczeblu. Gorzej sytuacja wygląda, gdy to kierownik lub szef jest osobą, która dyskryminuje innych. Wtedy nie ma za bardzo wyjścia na poziomie firmy. Pomocy trzeba będzie szukać na zewnątrz firmy, a najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy adwokat Gliwice – KTT Adwokat. Kancelaria prawnicza zawsze znajdzie stosowne wyjście nawet z tak trudnej sytuacji jaką jest mobbing. Prawo jasno zakazuje poniżania pracowników i można przez to walczyć o odszkodowanie. Odszkodowania z tytułu mobbingu muszą wynosić co najmniej najniższą oferowaną pensję w pracy, więc szef będzie miał wystarczająco dużą karę za swoje zachowanie. Jeżeli to nie poskutkuje to zawsze można złożyć zażalenie do sądu.

About piotrek