minimalizm

Minimalizm – nowy styl aranżu

Okres wiosenno-letni to najlepszy czas na to, by rozpocząć remont mieszkania lub zmianę wystroju swoich wnętrz. Najpierw należy znaleźć firmę świadczącą usługi remontowe, z którą możemy skonsultować swój wstępny zamysł. Warto również zapoznać się z najnowszymi trendami istniejącymi na rynku, na przykład minimalizmem.

Obecnie minimalizm wyznacza ścieżki współczesnej mody i designu, skąd wykradł się również do architektury. Podstawą jest ograniczenie ilości mebli i dodatków, a pozostałe powinny być proste i jednocześnie eleganckie. Wszystko powinno ze sobą współgrać i tworzyć harmonijną całość.

Wybierane barwy powinny by czyste i jasne, by pogłębić efekt przestrzenności. W stylu minimalistycznym doskonale sprawdza się biel, a także kolory kontrastowe względem mebli, jak na przykład soczysta czerwień, wyrazista czerń czy jaskrawa zieleń. Tak naprawdę to właśnie barwy nadają oryginalny charakter wnętrzom urządzonym w stylu minimalistycznym.

Nie należy jednak zapominać o dobraniu odpowiednich dodatków. Na przykład do białych ścian doskonale sprawdzą się fotografie w sepii czy obrazy w jaskrawych kolorach. Warto również wybrać designerskie dodatki, które wprowadzą do pomieszczenia trochę wyrazistości. Ażurowa lampa, pleciona narzuta czy oryginalne świeczniki z pewnością sprawdzą się jako dodatek do prostych mebli.

Przy podejmowaniu decyzji o tym, jak ma wyglądać Twoje wnętrze, nie zapominaj o tym, że nie musi ono ściśle podążać za trendami. Przede wszystkim powinno ono być odzwierciedleniem Twojego charakteru i Twojego własnego pomysłu.

Tekst napisany we współpracy ze stroną http://dmhome.pl/.

About piotr