sprzęt wędkarski

Metody łowienia ryb

Rozpoczynając swoją przygodę z wędkarstwem, trzeba skupić się na zaopatrzeniu w odpowiedni sprzęt wędkarski. Jednak dobra wędka do nie wszystko, bo znacznie bardziej istotna jest zdobyta wiedza. Najlepiej będzie, jeśli na pierwsze łowienie wybierzemy się z doświadczonym wędkarzem, który wytłumaczy nam podstawowe zasady. Jeśli nie mamy takiej możliwości, sami powinniśmy zapoznać się z głównymi metodami łowienia.

Metody na lato

Wśród metod łowienia w ciągu cieplejszych miesięcy możemy wymienić metodę spławikową, spinningową, gruntową i muchową. Pierwsza z nich polega na używaniu pławika, który informuje nas o rybie zainteresowanej przynętą. Z kolei metoda spinningowa polega na łowieniu ryb drapieżnych na sztuczne przynęty. Używa się tutaj między innymi twistery, woblery, kopyta i błystki. Następną metodą jest gruntowa, skupiająca się na łowieniu na zestawy z koszyczkiem zanętowym lub sprężyną oraz szczytówką wędziska. Metoda muchowa nie jest zbyt popularna, jako że znajduje zastosowanie głównie przy łowieniu w górskich rzekach.

Metody na zimę

Metody łowienia na zimę z pewnością są przeznaczone dla znacznie bardziej doświadczonych wędkarzy. Wędkarstwo podlodowe, jak sama nazwa wskazuje, jest stosowane polega na łowieniu ryb spod lodu. Inną techniką przeznaczoną na zimne miesiące jest wędkarstwo morskie, które umożliwia łowienie z brzegu. Profesjonalni wędkarze decydują się również na podróże w głąb morza, gdzie można łowić między innymi dorsze. Zatem wędkarstwo to zajęcie na cały rok, przeznaczone zarówno dla ostrożnych początkujących, jak i dla prawdziwych zawodowców.

 

Wpis przygotowany we współpracy z https://tamaj.pl.

About piotr