Łucznictwo – sposób na wytłumienie negatywbych emocji

Każdy z nas ma jakieś hobby, które pozwalałoby nam zapomnieć o problemach. Coś, do czego wracamy z wielką chęcią za każdym razem, gdy mamy taką możliwość. Mogą być one naprawdę przeróżne. Dla jednych jest to zbieranie znaczków, które jest naprawdę powolnym zajęciem, ponieważ kolekcja może uzupełniać się nawet dekadami, inny zaś wolą bardziej intensywny sposób na spędzanie czasu – sporty, aktywność fizyczna. Każdy człowiek jest inny i po prostu będzie szukał czegoś innego w tym wszystkim. Jedni będą chcieli za pomocą swojej pasji wyładować gniew i się uspokoić, a inni szukają w nim wyciszenia i chwili spokoju od całego świata. My również powinniśmy znaleźć sobie jakieś zajęcie, które będzie działało na nas odprężająco i sprawi, że będziemy w stanie nad wszystkim właściwie zapanować.

Łucznictwo

Są ludzie, dla których absolutnym hobby jest łucznictwo. Nic w tym dziwnego, bo jest to dyscyplina, która łączy w sobie zarówno spokój, jak i możliwość rozładowania się na poziomie fizycznym i emocjonalnym. Jeżeli chcemy odpowiednio wycelować i trafić w punkt to konieczne jest uspokojenie oddechu, aby ciało było stabilne. Nie możemy być zdenerwowani, ponieważ zaczną się nam trząś ręce, a to spowoduje, że będziemy pudłowali raz, za razem. Z drugiej strony dzierżymy w rękach potężną broń, która potrafi siać spustoszenie. Dlatego pozwala poczuć nam też trochę adrenaliny, gdy strzała wylatuje z ogromną prędkością, aby dosłownie wbić się w cel. To daje nam poczucie pewnej władzy i pozwala nam się też wyładować, co dla większości osób będzie konieczne np. po stresującym dniu w pracy.

Strzelanie z łuku (sxc.hu)

Sport

Jest to taki sport, w którym można robić zauważalne postępy. Dlatego też możemy zajmować się tym przez lata i nie będziemy tym znudzeni. Na początku nie będziemy trafiali tam, gdzie chcemy, ale po kilku miesiącach treningów wszystko zacznie się zmieniać i staniemy się biegli w tym co robimy. Właśnie taka możliwość zwiększania swoich umiejętności jest w tym przypadku największą zachętą do tego, aby zainteresować się łucznictwem. Jeżeli chcemy rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną to wystarczy odwiedzić sklep łuczniczy i zaopatrzyć się w akcesoria, które pozwolą nam na rozpoczęcie treningów. Początkowo wydatki będą większe, bo musimy kupić dosłownie wszystko, ale później nie będziemy wydawali już tak wiele.

About admin

Comments are closed.