copywriter

Lubisz pisać? – oto zawody dla Ciebie

Od dzieciństwa piszesz teksty do szuflady, ale nigdy nie miałaś odwagi ich opublikować? Uważasz, że masz „lekkie pióro” i chciałabyś to wykorzystać w swojej pracy zawodowej? Jeśli tak, to zapoznaj się z trzema  zawodami dla Ciebie.

Pisarz

Praca wiąże się z pisaniem prozy, poezji, dramatów lub publicystyki. Pomysł na własną twórczość nie wystarczy, by zostać uznanym pisarzem. Cierpliwość, zorganizowanie, pracowitość i zmobilizowanie są w tym zawodzie niezbędne. I już na początku swojej przygody z pisarstwem powinnaś się liczyć z tym, że być może będziesz zmuszona pisać na zamówienie zgodnie z wymaganiami nakładanymi przez wydawcę. Ponadto najprawdopodobniej będziesz musiała połączyć pisanie z pełnoetatową pracą w innej branży.

Dziennikarz

Praca dziennikarza wymaga kreatywności, determinacji oraz komunikatywności. Obowiązki dziennikarza mogą znacznie się różnić w zależności od tego, czy jest zatrudniony w prasie, radiu, telewizji czy portalu internetowym. Będąc dziennikarzem możesz pracować jako korespondent, reporter, redaktor lub felietonista. Jednak zanim uda Ci się dostać na takie stanowisko czeka Cię mnóstwo pracy przy zlecanych tekstach, które nie zawsze będą odpowiadały Twoim zainteresowaniom.

Copywriter

To chyba najlepiej dostępna praca, nie wymagająca takiej determinacji i umiejętności jak u pisarza czy dziennikarza. Jednak praca copywritera wymaga cierpliwości i otwartości na wiedzę oraz umiejętności pisania treści na strony internetowe, materiałów reklamowych czy artykułów tematycznych. Zatrudnienie można znaleźć przede wszystkim w agencjach reklamowych i redakcjach. Będąc copywriterem możesz również pisać teksty na zamówienie z domu, dzięki czemu połączysz to zajęcie z inną pracą.

About piotr