Kupowanie samochodów w systemie leasingowym

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się przede wszystkim z koniecznością załatwiania wielu spraw. Konieczne jest przemieszczanie się pomiędzy wieloma miastami i do tego potrzebny jest niezawodny samochód. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na to, aby wziąć leasing na samochód. Jest to pewnego rodzaju forma wynajmu jednak dla przedsiębiorcy jest to znacznie bardziej opłacalna opcja. Głównie z uwagi na to, że niektóre koszty będzie można zamortyzować lub wliczyć do kosztów prowadzenia działalności. W ten sposób możliwe jest odzyskanie części kosztów, które zostały poniesione na zakup pojazdu. Przede wszystkim konieczne jest zorientowanie się czy taka forma będzie dla nas w ogóle opłacalna. Może się okazać, że z pewnych względów nie będziemy w stanie na tym skorzystać.

Leasing

Leasing na samochód jest najczęstszą formą takiej usługi. Przedsiębiorcy decydują się przede wszystkim na pojazd, ponieważ bardzo przydaje się podczas załatwiania wszystkich interesów. Na dodatek jest to droga inwestycja i warto jest wykorzystać wszystkie środki, które pozwolą nam na jak najkorzystniejsze warunki. Do takich zaliczyć można właśnie leasing. Znacznie rzadziej ludzie decydują się na branie komputerów czy telefonów w ten sposób. Być może dlatego, że ich koszy są nieporównywalnie niższe i przedsiębiorcy są w stanie sfinansować je z własnej kieszeni i to za gotówkę. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że nawet w leasingu konieczne jest comiesięczne płacenie dużych kwot pieniężnych. Osoby, które nastawiają się na małe zobowiązanie finansowe gorzko się rozczarują.

Samochód w leasingu jest opłacalny dla przedsiębiorcy /sxc.hu

Samochód w leasingu jest opłacalny dla przedsiębiorcy /sxc.hu

Działalność gospodarcza

Od niedawna z możliwości leasingowych mogą skorzystać także osoby, które nie posiadają własnej działalności gospodarczej. W tej formie przypomina to znacznie bardziej kupowanie produktów na raty, ale ma też kilka możliwości, które są bardziej korzystne. Wszystko zależy przede wszystkim od naszych preferencji, rodzaju kupowanego sprzętu, obsługującej nas firmy itd. Nie da się jednoznacznie stwierdzić czy takie rozwiązania są korzystnie i przyniosą nam jakieś profity w przyszłości. Najbardziej opłacalne jest kupowanie przedmiotów za gotówkę. W ten sposób nie są naliczane żadne odsetki, które będziemy musieli spłacić w ciągu najbliższych miesięcy. Lepiej jest unikać jakiegokolwiek zobowiązania finansowego. Wpływa to niekorzystnie na stan naszego portfela i dodatkowo blokuje zdolność kredytową – w ten sposób nie będziemy mogli wziąć pieniędzy nawet wtedy,gdy będziemy ich potrzebować.

About Janusz