Jak zmieniała się broń na przestrzeni tysiącleci

Broń towarzyszy nam praktycznie od zarania dziejów. Początkowo służyła ona głównie do polowania i była ona właściwie niezbędna, ponieważ to dzięki niej można było uzyskać pożywienie. Trzeba jednak przyznać, że początkowo broń była bardzo prymitywna i niejednokrotnie nie była ona wystarczająca. Jednak wraz z upływem tysiącleci broń zmieniała się w bardzo znaczący sposób, a w ciągu ostatnich kilkuset lat zmiany te nabrały tempa. Z czasem broń stała się również głównym narzędziem walki między ludźmi.

Broń biała i palna

Przez wiele wieków walczono przede wszystkim bronią białą. Różnego rodzaju miecze, katany czy też topory lub bronie obuchowe były używane przez ludy właściwie na całym świecie. Prawdziwym przełomem było jednak pojawienie się prochu strzelniczego, który dał początek broni palnej. Praktycznie bezustannie była ona modernizowana oraz ulepszana, dzięki czemu stosunkowo niedawno udało się stworzyć broń automatyczną, zdolną wystrzeliwać pociski w tempie kilkuset sztuk na minutę. To właśnie taki rodzaj broni jest obecnie używany podczas wszelkich wojen, ponieważ jest on w stanie dokonać dużych zniszczeń.

Strzelanie z broni (sxc.hu)

Strzelanie z broni (sxc.hu)

Duża siła rażenia

Nie sposób nie wspomnieć jednak również o wszelkich bombach, rakietach oraz minach, które pojawiły się wraz z czasem. Ich siła rażenia jest często ogromna i w ciągu ułamka sekundy są one w stanie spustoszyć dużą przestrzeń. Również wszelkie pojazdy bojowe posiadające różnego rodzaju broń są obecnie powszechnie wykorzystywane, a ich zaawansowanie techniczne stoi na bardzo wysokim poziomie.

About Robert