Działanie kwasów omega-3

Każdy z nas słyszał o różnych kwasach tłuszczowych. Znajdują się one w niektórych tłuszczach roślinnych i w morskich tłustych rybach. Z roślinnych najwięcej kwasów omega-3 znajduje się w oleju lnianym i soi. Sportowcy wiedzą, że są to kwasy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Kwasy tłuszczowe posiadają wiele pozytywnych aspektów do jednego z nich zalicza się zwiększenie syntezy białka. Co jest kluczowym czynnikiem rozwoju mięśni. Najlepiej działają razem z aminokwasami i białkiem.

Wiele badań wykazuje, że dzięki kwasom tłuszczowym możemy zwiększyć syntezę białka o 30%. Co znacznie uskuteczni nasz trening osobisty Warszawa. Dodatkowo oprócz zwiększenia syntezy, omega – 3 zwiększają powierzchnię przekroju niektórych mięśni poprzecznych. Niezaprzeczalnym plusem na osób ćwiczących siłowo jest hamowanie procesów katabolicznych, czyli regulacja rozpadu białek chroniąca przed rozpadem masy mięśniowej. To właśnie te kwasy skutecznie obniżają ten rozpad.

Równie korzystnym elementem spożywania odpowiedniej ilości kwasów omega-3 jest zwiększenie naszego systemu odpornościowego. Wpływają one na wzmocnienie organizmu oraz zwiększenie naszej produktywności. Są także silnym wsparciem dla białych krwinek, które składają się na główne komórki układu immunologicznego. Sprzyjają również osobom chorujących na cukrzyce – zwiększając wrażliwość na insulinę. Dzięki czemu łatwiej jest nam kontrolować poziom cukru we krwi.

dieta (sxc.hu)

(sxc.hu)

About piotr

One thought on “Działanie kwasów omega-3

Comments are closed.