Czy apokalipsa zombie jest możliwa?

Każdy z nas zna chociaż jeden horror, w którym martwi powstają z grobów i atakują żywych ludzi chcąc pożreć ich mózgi. Wielu fanów tych filmów wręcz wyczekuje, aż będą mogli wprowadzić swój szalony plan ratunkowy na apokalipsę zombie w życie. Czy kiedyś będą mieli taką szansę?

dead(sxc.hu)

dead(sxc.hu)

Uwarunkowania biologiczne

Zombie, czyli przywrócony do życia organizm, wcale nie jest niemożliwy w przyrodzie. Znane są nam gatunki owadów, które z całą pewnością można nazwać żywymi trupami. W przypadku ludzi jednak sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Powrót do życia

Większość horrorów zakłada, że do powstania z martwych potrzebny jest wirus lub impuls elektryczny. Na podstawie filmów możemy również zaobserwować, że w zależności od metody reanimacji, nasze zombie będą wykazywały różne cechy. Zgodnie z logiką, przywrócony do życia martwy człowiek nie powinien być ani żądny mózgów, ani niemyślący. Wręcz przeciwnie- powinien żyć dokładnie tak, jak żył za życia.

Czas trwania

Jeżeli przyjmiemy, że serce zombie nie bije i nie zachodzą w jego ciele inne reakcje niż rozkład, apokalipsa zombie trwałabym nie dłużej niż kilka miesięcy. Ciała martwych bowiem ulegałyby rozkładowi uniemożliwiając żywienie, poruszanie i „życie”. Tak więc każdy zakład pogrzebowy warszawa będzie prosperował musząc chować ciała martwych zombie.

Jeżeli więc chciałbyś, jak bohaterowie ulubionych filmów, walczyć z żywymi trupami, będziesz musiał się pospieszyć. Przy odrobinie szczęścia, mógłbyś nawet nie zauważyć, że przeżyłeś apokalipsę zombie.

About piotr