Cechy księgowego

Księgowość to jeden z wielu zawodów, który jest wybierany przez kobiety. Generalnie główna jego zaleta jest to, że praca ta jest prowadzona w biurze. Nie jest to praca fizyczna, a intelektualna, wykonywana przy biurku. Kolejną zaletą bycia księgową jest fakt, że trwa ona w określonej porze. Jest to niezwykłe udogodnienie dla matek. Mogą one w kolejnej części dnia zaplanować sobie czas z dziećmi, odebranie ich ze szkoły lub spędzić czas wolny.  Aby wykonywać usługi księgowe online trzeba spełniać konkretne kryteria. Dziś zawód ten różni się nieco aniżeli był on wykonywany jeszcze kilka lat temu.

Przede wszystkim na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe obowiązki oraz modyfikacja, co jest wynikiem nowelizacji ustaw oraz wymogów prawnych. Dużym ułatwieniem dla tego zawodu są narzędzia oraz nowopowstałe programy, które ułatwiają prace, a księgowy nie musi mieć już umysłu ścisłego.

Kto zatem może zostać księgowym?

Nie wystarczy wyłącznie mieć umysłu ścisłego, wiedza dotycząca rachunkowości jest oczywiście w tym przypadku niezbędna. Konieczne jest ukończenie technikum lub studiów o podobnym kierunku. Dodatkowo każdy księgowy mus być bardzo dobrym analitykiem, ma on także obowiązek ciągłego doszkalania się z zakresu narzędzi oraz pozycji rynkowej. Najważniejsze cechy jakie musi posiadać księgowy to przede wszystkim: skrupulatność, sumienność, dokładność, cierpliwość i ponad wszystko – uczciwość. Oprócz tego ważne jest również, by księgowy był komunikatywny i wzbudzał zaufanie wśród pracowników, to jemu przecież przekazujemy wszelkie kwestie finansowe. Aby księgowy mógł się zajmować rozliczaniem oraz doradztwem podatkowym powinien odbyć specjalistyczny kurs.

person (sxc.hu)

(sxc.hu)

About piotr