Jaki antyperspirant wybrać dla mężczyzny?

antyperspirant dla mężczyzn

Problem nadmiernego pocenia dotyczy zazwyczaj mężczyzn. Spowodowane jest to większą ilością gruczołów potowych, wyższym pH oraz wyższą temperaturą powierzchniową skóry. Właśnie dlatego skóra mężczyzny wymaga skutecznego antyperspirantu, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Kulka, spray, a może sztyft?…

Antyperspiranty występują w trzech podstawowych formach: w sprayu, kulce i sztyfcie. Zazwyczaj mężczyźni wybierają między nimi na zasadzie osobistego upodobania albo bez wyraźnych przyczyn. Tymczasem każda z tych form ma swoje wady i zalety, które warto uwzględnić podczas zakupów.

Antyperspirant w sprayu wysycha niemal natychmiast i nie powoduje zatykania porów. Jednak jego wadą jest wysoka zawartość alkoholu, która może podrażniać wrażliwą skórę. Kulkowy zazwyczaj jest bezpieczniejszy, ale również nie jest idealnym wyborem. Stosując go, należy się nastawić na dłuższe wysychanie i blokowanie porów. Z kolei formę sztyftu charakteryzuje szybsze wchłanianie.

Co warto wziąć pod uwagę?

Poza formą antyperspirantu warto wziąć pod uwagę kilka innych, nie mniej istotnych kwestii. Po pierwsze powinien on mieć właściwości nawilżające i być w pełni bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Niektóre antyperspiranty również regenerują skórę dzięki specjalnym składnikom.

Nie bez znaczenia jest przyjemna konsystencja i wygodna aplikacja. Ponadto antyperspirant nie powinien zostawiać mokrych plam na ubraniach. W zależności od indywidualnych upodobań należy wybrać bezzapachowy antyperspirant, który można łączyć z dowolnymi perfumami, bądź antyperspirant o ulubionym zapachu.

Więcej informacji o tym, czym się kierować przy wyborze antyperspirantu, można znaleźć na stronie https://etiaxil.com.pl/dezodorant-czy-antyperspirant-dla-mezczyzn/.

About piotr